הכן כלבך לחורף

 
 
החורף בפתח, השארנו מאחור את הקרציות וקדחת הקרציות, את מכות החום והכשות הנחש, אך צרות חורפיות לפנינו.
הנה כמה טיפים לעזור לכם ולהולכים על ארבע לעבור את החורף בבטחה.
קר ורטוב- בעלי חיים רבים, כולל הכלב והחתול, מסתדרים בטמפ' נמוכות יחסית - רק צריך לדאוג להם להגנה מהגשם והרוח.
לבוגרים יש לספק מלונה מבודדת מהרצפה ואטומה לגשם. לגורים קטנים יש יותר קושי לשמור על טמפ' גופם והם דורשים חימום אקטיבי. אם זה מתאפשר, בימים של סערות חזקות הכניסו אותם הביתה. מומלץ שלא לספר את הפרווה קצר מדי, וכמו כן מומלץ שלא לקלח את הכלב במהלך החורף.
רעמים וברקים-
ישנם כלבים אשר סובלים מרעשים חזקים (רעמים, זיקוקים וכו'). במהלך סופת רעמים הכלבים עלולים להיכנס למעיין התקף חרדה. אם כלבכם סובל מתופעה זו פנו לוטרינר ליעוץ, היות וניתן להעזר בתרופות הרגעה.
מחלות בחורף- בחורף המחלות הנפוצות אצל בעלי החיים, בדומה לבני האדם, הם חיידיקים ווירוסים של דרכי הנשימה העליונות.
טפילים ? בחורף ?
- החורף הישראלי הוא קצר וחמים יחסית. ברגע שיש יום חורף שמשי וחמים הביצים של הפרעושים בוקעות. לכן בארץ יש פרעושים 365 יום בשנהוצריך להמשיך את הטיפול נגד פרעושים גם בחורף.
זהירות מכוויות
- במהלך האבולוציה חיות המחמד שלנו לא באו במגע עם תנורי חימום למינהם ולכן אין להם את האינסטינקטים הדרושים להיזהר מהחום והם עלולים לקבל כוויות ויתרה מכך גם להתחשמל (במיוחד מסוכנים תנורי ספירלה). אם רוצים לחמם בעם חיים קטן זה ע"י שמיכה ובקבוק מים חמים עטוף.
תזונה בחורף
- חיות מחמד ששוהות בחוץ צריכות יותר אנרגיה על מנת לשמור על חום גופם ולכן הם זקוקים ליותר מזון מאשר
בקיץ. בחיות מחמד שאת רוב זמן מבלים בבית לרוב אין שיוני משמעותי בכמות האוכל. מצד שני בחורף של ירידה בפעילות הגופנית של הכלבים ולכן כדי לעלות/להוריד בכמויות האוכל בהתאם למצבו הגופני של חיית המחמד שלכם.
כשבחוץ קר ואפרורי, אנו רוצים רק להתכרבל ליד התנור (עם או בלי בעל החיים שלנו) ולאכול מרק חם או שוקולד ודברים מתוקים אחרים. עם זאת, מזון שטוב לנו אינו טוב בהכרח לחיית המחמד שלנו. מומלץ לתת לבעלי החיים מזון יבש שמותאם להם, אך אם ברצונכם לפנק אותם, הימנעו מהמזונות הבאים, העלולים להיות רעילים לחיות מחמד:
  • מזונות המכילים בצל ושום, כגון שאריות מרקים
  • שוקולד, המצוי כמעט בכל קינוח
  • בשר, עצמות ודגים לא מבושלים (מחשש לסלמונלה)
  • עצמות של עוף העלולות להיתקע בגרון או לחורר את המעיים
  • מזון חריף – חוש הטעם שלהם הרבה יותר מפותח משלנו